O firmie

steag-zespolDziałalność i cele

Podstawową działalnością firmy STEAG Energo Mineral jest odbiór i pełne zagospodarowanie ubocznych produktów spalania (UPS) powstających w energetyce. W 2001 r. rozpoczęliśmy działalność w Polsce. Od tego czasu nieustannie doskonalimy procesy kontroli jakości, zarządzania logistyką, a także rozwiązania technologiczne zapewniające naszym klientom najwyższą satysfakcję. Celem STEAG Energo Mineral jest w pierwszej kolejności wykorzystanie ubocznych produktów energetycznego spalania paliw jako dodatku w produkcji materiałów budowlanych lub do bezpośredniego zastosowania jako materiału budowlanego. Równocześnie oferujemy pomoc dla naszych odbiorców m.in. w opracowaniu receptur do zastosowania ww. UPS w produkcji betonu.

Doświadczenie

STEAG Energo Mineral Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu czerpie z bogatych doświadczeń i szerokiej wiedzy swoich współwłaścicieli: niemieckiej STEAG Power Minerals GmbH, będącej w posiadaniu 50% udziałów oraz JD Holding Sp. z o.o., która również posiada 50% udziałów Spółki. Grupa STEAG Power Minerals jako międzynarodowy uczestnik obrotu w zakresie zagospodarowania odpadów dysponuje wieloletnim doświadczeniem i specjalistycznym know-how. Rocznie grupa zagospodarowuje ok. 5 milionów ton ubocznych produktów pochodzących ze spalania węgla kamiennego. Grupa JD jest jednym z liderów branży budowlanej w Polsce. Oferuje szeroki wachlarz produktów, m.in. materiały budowlane wzbogacane dodatkami mineralnymi w postaci popiołów lotnych i innych ubocznych produktów spalania węgla kamiennego. Ponadto Grupa JD od wielu lat świadczy fachowe usługi w zakresie transportu i logistyki oraz dysponuje nowoczesną flotą samochodową i taborem kolejowym z dostępem do infrastruktury PKP PLK S.A.

Najwyższe standardy

W swojej działalności firma przestrzega wymagań wszystkich obowiązujących przepisów prawnych, przepisów ochrony środowiska i ustawy o odpadach. W tym celu uboczne produkty spalania poddawane są certyfikacji, w przypadku popiołów lotnych z węgla kamiennego zgodnie z normą PN-EN 450, oraz podlegają bieżącej kontroli jakości prowadzonej przez własne Laboratorium Kontroli Jakości STEAG Energo Mineral, jak również uznane instytuty badawcze sprawujące nadzór zewnętrzny.

Ciągłość dostaw

Warto zaznaczyć, że STEAG Energo Mineral dysponuje własnymi instalacjami zbiorników do magazynowania oraz załadunku na terenach poszczególnych elektrowni. Ciągłość dostaw najwyższej jakości popiołów zapewniamy również dzięki terminalowi magazynowemu znajdującemu się w miejscowości Wysoka, gm. Łazy, w woj. śląskim, w którym jesteśmy zdolni pomieścić nawet 20 000 m3 tego wartościowego surowca. Wszystkie oferowane przez nas produkty i towary jesteśmy w stanie dostarczyć przy użyciu wyspecjalizowanego, nowoczesnego taboru samochodowego.

Supported by ARS Group